top of page
Jóga pro flexibilitu: Welcome
56C17419-87C6-47A7-996F-64C4E0CC18FB.jpg

Získejte větší flexibilitu!

Ulevte svým zádům, zlepšete svůj spánek, cestujte pohodlněji, zbavte se stresu a napětí a to vše díky programu:

Program jóga pro flexibilitu je nejefektivnější způsob, jak získat větší rozsah pohybu a tím i svobodu ve vlastním těle. Stačí cvičit 15 minut denně.

Ohebnější tělo s sebou přináší mnoho výhod a benefitů. Budete mít pocit, že jste o pár let a možná i několik desítek let mladší.

Jaké výhody budete zažívat díky lepší flexibilitě:

Depositphotos_73424383_ds.jpg

Snižuje ztuhlost a napětí

Pokud cítíte ztuhlost v zádech, kyčlích či páteři, tento program vám může pomoci. hamstringy, adduktory a flexory kyčlí drží celé tělo a nejčastěji pokud uvolníte tyto části, uvolníte celé tělo. Jakmile začnete pracovat na svojí flexibilitě  od kyčlí, hamstringů a zad, výsledky se dostaví celkem rychle. Nechceme ale zapomínat i na další části, proto je program cílen na celé tělo.

Připraven ke spuštění

Zlepšení sportovního výkonu

Flexibilita je klíčovým aspektem fyzického zdraví. Se správně pružnými tkáněmi se mohou vaše klouby pohybovat volněji, což umožňuje funkčnější pohybové vzorce. Flexibilita tak zlepšuje kloubní rozsah pohybu. Nevyzývám tady k hypermobilitě. Díky plnému rozsahu vašeho pohybu budete provádět také silový trénink v plném rozsahu a tím dosáhnete lepších výsledků.

Depositphotos_14801703_ds.jpg

Lepší progres během cvičení jógy

Přestože tento program neobsahuje celé lekce jógy, ale jen vybrané pozice, učiní hlavní svaly dolní a horní části těla pružnými, což zase urychlí váš pokrok v józe. Možná budete schopni dělat pokročilé ásany dříve, než si myslíte.

noha zranění

Nižší riziko zranění při sportu a pádů

Zkrácené svaly nezpůsobují zranění, ale špatné pohybové vzorce ano. Když jste napjatí a nevyvážení, vaše tělo se přizpůsobuje novému nastavení, což způsobuje v těle problémy. Tyto nerovnováhy vedou mimo jiné ke zranění dolní části zad, krku a kolen. Hlavním důvodem, proč lidé přestávají běhat, chodit do posilovny nebo dělat aktivity, které milují, je to, že se zraní. Jakmile přestanou cvičit, často se ke cvičení už nikdy nevrátí. Dobrou zprávou je, že se správným tréninkovým režimem  se můžete posunout směrem k vyváženému tělu a snížit riziko zranění na celý život. Ať už jste nadšení pro jógu, lyžování, jízdu na horském kole nebo si jen tak můžete házet frisbee v parku, když je vaše tělo uvolněné a pohyblivé, všechno funguje a cítíte se lépe. Pohyb se opět stává zábavou.

Depositphotos_23533683_ds.jpg

Zlepšení držení těla

Když se podíváte na moderní těla z profilu, uvidíte často dopředu nakloněnou pánev, ohnutá záda, shrbená ramena a textový krk. Posturální nerovnováha často začíná v dospívání a stává se problematickou ve středním věku. Nevyrovnané tělo se pohybuje neefektivně a je mnohem náchylnější ke zranění. Naštěstí lze mnohé z těchto stavů napravit cíleným tréninkem. Lidé se zkrácenými svaly kolem kyčlí a hamstringů často při chůzi nebo běhu rotují kyčle ven a houpají nohama. Lidé se zkrácenými svaly v oblasti beder, mají často povolené břicho, ohnutá záda a vystrkují zadek. Chybí žádoucí svalová rovnováha a objevují se obtíže. Lidé se zkrácenými rameny jsou často v neustálém předklonu či vyhrbení. Flexibilita předchází a upravuje svalové dysbalance. 

Depositphotos_117036120_DS.jpg

Snížení bolesti a zátěže kloubů 

Bolest kloubů, svalovou bolest a křeče lze snížit (a dokonce odstranit) pomocí tréninku mobility. Vaše tělo je navrženo tak, aby se vyjadřovalo širokým rozsahem pohybu, a čím více budete využívat tyto přirozené vzorce, tím více slábnou bolesti a bolesti sedavého života. Mnozí jsou překvapeni, když zjistí, že bolest v dolní části zad je často důsledkem napjatých flexorů kyčle, že bolest krku může být způsobena zablokovanými rameny a že jejich hamstringy mohou vyvolat desítky bolestí v těle.​ Flexibilita bojuje proti účinkům dlouhého sezení.

Depositphotos_133970796_ds.jpg

Snížení stresu

Určitě víte, jaké to je zažívat bolest po tréninku, ale věděli jste, že mentální a emoční stres může také uvíznout ve vašich ramenech, bocích a spodní části zad? Stres mění řeč vašeho těla, a když se to stane chronickou, bolest a napětí se mohou projevit ve spouštěcích mechanismech ve vašem těle. Cílený strečink je možná nejlepší lék.

Spací s oční maskou

Lepší spánek

Svalové křeče, špatné držení těla a abnormální dechové vzorce lze výrazně snížit správnými protahovacími cvičeními před spaním. Mnozí zjišťují, že po pouhých 15 minutách cíleného protahování před spaním spí hlouběji a probouzí se svěží.

Jógy pro všechny věkové kategorie

Zmírnění účinků stárnutí 

Dokážete vstát z podlahy bez použití rukou? Dokážete pohodlně sedět se zkříženýma nohama? Jste schopni proložit ruce za zády rovnými pažemi? Jak vypadá vaše tělo, když si zavazujete boty? Prostřednictvím tréninku flexibility můžete znovu získat mobilitu někoho o 10 let mladšího. To vám pomůže užít si své oblíbené činnosti, pohybovat se bez bolesti a dodá vám to důvěru ve své tělo.

Image by JESHOOTS.COM

Pohodlnější cestování

Velká část nepohodlí, které zažíváte při dlouhých cestách autem a letadlem, je způsobena špatnou pohyblivostí. Když znovu získáte svou přirozenou flexibilitu, bude snazší a pohodlnější sedět po dlouhé úseky času – a ano, dokonce i se zkříženýma nohama na podlaze.

Image by ANIRUDH

Zlepšení krevního oběhu 

Výzkum ukazuje, že protahování podporuje vazodilataci, zvyšuje krevní oběh a posiluje zdraví postižených tkání. Kardiovaskulární systém není jediným faktorem ovlivňujícím oběh. Vzhledem k tomu, že ztuhlost je často způsobena systematicky, zkrácení v zadní části nohou může naznačovat, že máte zhoršený krevní oběh do končetin a pojivových tkání. Trénink flexibility odblokuje zaseknutá místa a pomáhá přirozeně zlepšit prokrvení celého těla.

shutterstock_1457036672 [Converted] kopie.png

Co najdu v programu?

5 x 15-ti minutové video na 5 dní v týdnu

opakujte každý týden

Skutečný důvod proč ještě nejste flexibilní

Většina studentů, se kterými dnes pracuji, je frustrovaná, protože ztratili základní rozsah pohybu, jako je schopnost předklonit se v kyčlích, hluboce se podřepnout a sepnout ruce za zády. V době, kdy většina lidí dosáhne dospělosti, nejenže si přestali hrát jako děti, ale ztratili funkční flexibilitu potřebnou k tomu, aby si dřepli a zvedli krabici nebo dítě z podlahy, překřížili nohy při sezení na podlaze a volně se pohybovat ve svých oblíbených sportech. Dobrou zprávou je, že můžete znovu získat ztracenou flexibilitu (a často mnohem, mnohem více) a výhody, které zažijete, jdou daleko za jógovou podložku. 

Věděli jste, že...

Většina jógových pozic spíše demonstruje, než rozvíjí flexibilitu.


50 % nárůstu flexibility pochází z vašeho nervového systému – nikoli vašich svalů.


Mnoho flexibilních učitelů jógy trénuje flexibilitu doma s úplně jiným přístupem, než učí na hodinách.


Většina protahovacích cviků, které znáte, jsou na zahřátí, nikoli cvičení flexibility.


Výživa hraje obrovskou roli v reakci vašeho těla na protahování.


Existuje důkaz, které praktiky jsou skutečně účinné pro zvýšení rozsahu pohybu – ale většina lidí si to neuvědomuje.

tanečník.png
pigeon.png

Když jste ztuhlí, máte pocit, že jste uvězněni ve svém vlastním těle. Vzhledem k tomu, že toto právě  čtete, možná právě vy se cítíte zkrácení během jógy, či při jiných fyzických aktivitách, které milujete, nebo dokonce, když se prostě snažíte sedět se zkříženýma nohama na podlaze.

Gyan Mudra
9a53e1f2-6139-4a06-90e2-a295b8b773cb.JPG

Lenka, účetní poradkyně

S jógou mám minimální zkušenosti. Do programu jsem se zapsala, protože mě od práce u počítače bolí často krk a ramena. Už po prvním týdnu cvičení cítím na sobě velkou změnu. Doporučuji každému, kdo se ráno cítí unavený a ztuhlý a nejraději by zůstal v posteli.

IMG_3238.heic

Lucie, administrativní
asistentka

Program jógy pro flexibilitu je přesně to, co jsem potřebovala. V práci strávím většinu času sezením u počítače, pak následuje sezení za volantem a na závěr dne přichází zběsilý souboj s časem - vyzvednout děti, rozvést na kroužky, nakoupit, vyzvednout z kroužků, dohlédnout na úkoly, uvařit, uklidit, vyprat, nachystat svačinky a přečíst pohádku na dobrou noc. Ten přechod mezi sezením  v práci a tornádem, které následuje po něm, mi večer vždy způsoboval potíže. Byla jsem celá rozlámaná a zatuhlá. teď se každý večer rozmazluji jógou a uléhám do postele uvolněná a připravená na další maraton!

IMG_3168.JPG

Olena, osobní koučka

Milá Petro, hodně se mi po cvičení ulevilo. Sice to bylo náročné, ale už povolil i ten blok trapézového svalu a jde mi to lépe. Poslední jóga víkend, který jsem pod tvým lektorským vedením absolvovala, byl  pro mé tělo a mysl velmi přínosný. Děkuji za Tvůj skvělý přístup a trpělivost:) Těším se na další jóga videa a víkendy s tebou. 

Účastníci cítí změnu velmi brzy

Funkční fexibilita
Obsah prgramu
adress objections
yoga Class

#1 Chyba, kterou obvykle lidé, kteří chtějí zvýšit flexibilitu dělají je:

Spoléháte se pouze na klasické lekce jógy! Chodíte na lekce týdny, měsíce a nevidíte u sebe žádné pokroky? Rozhlédnete se po třídě a ostatní jsou zkroucení jako preclíky a vy to nechápete.

Mám pro vás smutnou zprávu. Flexibilita závisí na mnoha faktorech. Někomu pomohla genetika. Ano, jsou tací, kteří se nemusí vůbec snažit a dostanou se hluboko do pozic. A někdo není ohebný ani když mu je osmnáct. Respektive ztratil svou dětskou flexibilitu mnohem dříve než někdo jiný.

To byl můj případ. Než jsem začala dělat jógu, posilovala jsem. A ano, strečink mi připadal zbytečný, tak si asi dovedete představit, jak moc jsem byla zkrácená. To je chyba #2 - po náročném sportu se potřebujeme vždy protáhnout!

Když jsem se poprvé dostala na jógu, bylo to pro mě utrpení. Navíc nás bylo kolem stovky v sokolovně a lektorka říkala jen názvy pozic. Neměla jsem potuchu, co se děje.

Trvalo rok než jsem se znovu dostala k józe. Během tohoto roku jsem chodila na kung-fu a prováděli jsme taková cvičení, která zvyšovala flexibilitu

S těmito zásadami jsem se znovu setkala po letech, když jsem znovu byla zkrácená díky úrazu a právě tyto zásady vám chci v tomto programu předat.

testiomonials

Každý se může stát "wow" flexibilní

To, co by většina lidí považuje za extrémní flexibilitu – provaz, lotosový sed, pozice kruhu (někdo zná jako most nebo můstek), je vlastně jen přirozený základní rozsah pohybu. Pokud o tom pochybujete, podívejte se na jakékoliv šestileté dítě a uvědomíte si, že jsme všichni byli přirozeně flexibilní. Bohužel jsme to ztratili (nevyzývám děti k tomu, aby seděli v lotosovém sedu) .

Faktor „wow“ by vůbec neměl být wow. Mělo by to být normální, ale všichni jsme se dostali do nepříjemného stavu nepružnosti, kdy základní úkony, jako je ohýbání, zahrnují strečink.

Můžeme se bavit o tom, že to je kvůli našemu sedavému způsobu života. Ale už vám někdy pouhá znalost příčiny, dovedla následek vyřešit. Ze své praxe psychologa mohu říci, že moji klienti vědí, že jim určitou formu strachu vyvolal určitý zážitek v minulosti, ale aby se s tím člověk vyrovnal, dá to práci. Stejně tak, pokud chceme kompenzovat náš sedavý způsob života, dá to práci.

6C4F075A-651E-4997-9D84-EF24E9A34595.jpeg
shutterstock_1333760399.jpg

Na jídle záleží

Věděli jste, že díky pizze jste neohební? Tedy nejen kvůli ní, ale díky na živiny chudým jídlům obecně. Je možné jíst nezdravé jídlo a zlepšovat se, ale pokud chcete rychle zvýšit flexibilitu, musíte jíst lépe a starat se o své mikroživiny.

Myslet si, že když se více protáhnete, stanete se pružnější, je jako říkat, že když budete méně jíst, zhubnete. Teoreticky je to pravda, ale v reálném světě to tak prostě nefunguje. Chcete-li zhubnout, musíte správně jíst a abyste byli flexibilní, musíte se správně protáhnout a získat správné živiny.

Zdravé jídlo
Heart & Hands

Protože tu nejsem, abych ztrácela čas s hledači příležitostí nebo těmi, kdo kupují kurzy sériově, jakmile jednou koupíte kurz a podíváte se na jeho obsah, nelze vrátit peníze. Jsem si naprosto jistá, že pokud budete cvičit podle tohoto programu, tak to bude fungovat. Tečka. Pokud to nemyslíte vážně a nechcete podle programu cvičit, neobtěžujte se nákupem. Pokud si chcete program koupit, abyste viděli, co je uvnitř, a pak nákup zrušíte, neobtěžujte se, toto není pro vás. Program je pouze pro lidi, kteří na sobě chtějí skutečně pracovat.

média na salespage bonusy.png
shutterstock_1434443198.png

#1

#2

#3

#4

BONUS#1

20-ti minutové video jógy pro flexibilitu - trénink na provaz

Trénink navíc speciálně pro Vás! Zaměřte se na provaz!

99 Kč

ZDARMA

BONUS#2

schéma jednotlivých pozic

Vytiskněte si pdf soubor nebo k němu jednoduše přistupujte z telefonu nebo počítače, abyste si nemuseli pokaždé pouštět video.

199 Kč

ZDARMA

BONUS#3

jednoduché video na zahřátí - dřepy

Tato protahovací rozcvička zahřeje vaše kotníky, kolena, boky a ramena. Toto dynamické cviční je také ideální příprava na běh.

99 Kč

ZDARMA

BONUS#4

30 dní neomezených otázek ve FB skupině

Pokud máte jakékoliv otázky ke cvičení a jednotlivým pozicím, nebojte se zeptat. Žádná otázka ohledně cvičení není hloupá.

499 Kč

ZDARMA

logo_2.png

Program na zvýšení flexibility za 15 minut denně s okamžitým přístupem

Speciální cenová nabídka 399 Kč místo 549 Kč končí za...

shutterstock_617054912.jpg
logo_2.png

399 Kč

Program pouze za 549 Kč

MŮJ PŘÍBĚH

Jmenuji se Petra "Kleopetra" Vrtišková, jsem psycholožka a lektorka jógy od roku 2008. Díky vyhřezlé ploténce jsem nemohla určité období cvičit. Vyústilo to v obrovskou zkrácenost, za kterou jsem se jako člověk, který má učit jiné, velmi styděla. Hledala jsem cestu, jak si pomoci od bolesti zad a zároveň se vrátit zpátky do formy

Na své cestě jsem potkala mnoho učitelů, kteří mi pomohli a teď se specializuji se na jógu pro flexibilitu a nejvíce pracuji s lidmi, kteří jsou zkrácení, trpí bolestmi či mají problémy se spánkem, aby se znovu cítili svobodně a uvolněně ve vlastním těle jako já. 

F0025E40-C1DD-4C48-B6D5-5510F09C9BBF.jpg
shutterstock_617054912.jpg
logo_2.png

399 Kč

Program pouze za 549 Kč

bottom of page