top of page
Jóga pro flexibilitu: Welcome
Flexi Jóga.png

Bolí  Vás záda? Nemůžete v noci spát?
Jste  ve  stresu?
Nedokážete se ohnout ani ke kolenům?
Nemáte moc času?
Vyzkoušeli jste už kde co a stále bez výsledku?

Stačí 15  minut denně a do 30 dnů  Vám bude  lépe!

unožení ve  stoji  B

Jaké výhody budete zažívat díky lepší flexibilitě:

ztuhlá záda   po ránu

Snižuje ztuhlost a napětí

Pokud cítíte ztuhlost v zádech, kyčlích či páteři, tento program vám může pomoci. hamstringy, adduktory a flexory kyčlí drží celé tělo a nejčastěji pokud uvolníte tyto části, uvolníte celé tělo. Jakmile začnete pracovat na svojí flexibilitě  od kyčlí, hamstringů a zad, výsledky se dostaví celkem rychle. Nechceme ale zapomínat i na další části, proto je program cílen na celé tělo.

Připraven k běhu

Zlepšení sportovního výkonu

Flexibilita je klíčovým aspektem fyzického zdraví. Se správně pružnými tkáněmi se mohou vaše klouby pohybovat volněji, což umožňuje funkčnější pohybové vzorce. Flexibilita tak zlepšuje kloubní rozsah pohybu. Nevyzývám tady k hypermobilitě. Díky plnému rozsahu vašeho pohybu budete provádět také silový trénink v plném rozsahu a tím dosáhnete lepších výsledků.

pozice jeřába

Lepší progres během cvičení jógy

Přestože tento program neobsahuje celé lekce jógy, ale jen vybrané pozice, učiní hlavní svaly dolní a horní části těla pružnými, což zase urychlí váš pokrok v józe. Možná budete schopni dělat pokročilé ásany dříve, než si myslíte.

noha zranění

Nižší riziko zranění při sportu a pádů

Zkrácené svaly nezpůsobují zranění, ale špatné pohybové vzorce ano. Když jste napjatí a nevyvážení, vaše tělo se přizpůsobuje novému nastavení, což způsobuje v těle problémy. Tyto nerovnováhy vedou mimo jiné ke zranění dolní části zad, krku a kolen. Hlavním důvodem, proč lidé přestávají běhat, chodit do posilovny nebo dělat aktivity, které milují, je to, že se zraní. Jakmile přestanou cvičit, často se ke cvičení už nikdy nevrátí. Dobrou zprávou je, že se správným tréninkovým režimem  se můžete posunout směrem k vyváženému tělu a snížit riziko zranění na celý život. Ať už jste nadšení pro jógu, lyžování, jízdu na horském kole nebo si jen tak můžete házet frisbee v parku, když je vaše tělo uvolněné a pohyblivé, všechno funguje a cítíte se lépe. Pohyb se opět stává zábavou.

ohebná páteř

Zlepšení držení těla

Když se podíváte na moderní těla z profilu, uvidíte často dopředu nakloněnou pánev, ohnutá záda, shrbená ramena a textový krk. Posturální nerovnováha často začíná v dospívání a stává se problematickou ve středním věku. Nevyrovnané tělo se pohybuje neefektivně a je mnohem náchylnější ke zranění. Naštěstí lze mnohé z těchto stavů napravit cíleným tréninkem. Lidé se zkrácenými svaly kolem kyčlí a hamstringů často při chůzi nebo běhu rotují kyčle ven a houpají nohama. Lidé se zkrácenými svaly v oblasti beder, mají často povolené břicho, ohnutá záda a vystrkují zadek. Chybí žádoucí svalová rovnováha a objevují se obtíže. Lidé se zkrácenými rameny jsou často v neustálém předklonu či vyhrbení. Flexibilita předchází a upravuje svalové dysbalance. 

bolesti zad

Snížení bolesti a zátěže kloubů 

Bolest kloubů, svalovou bolest a křeče lze snížit (a dokonce odstranit) pomocí tréninku mobility. Vaše tělo je navrženo tak, aby se vyjadřovalo širokým rozsahem pohybu, a čím více budete využívat tyto přirozené vzorce, tím více slábnou bolesti a bolesti sedavého života. Mnozí jsou překvapeni, když zjistí, že bolest v dolní části zad je často důsledkem napjatých flexorů kyčle, že bolest krku může být způsobena zablokovanými rameny a že jejich hamstringy mohou vyvolat desítky bolestí v těle.​ Flexibilita bojuje proti účinkům dlouhého sezení.

poodlný sed

Snížení stresu

Určitě víte, jaké to je zažívat bolest po tréninku, ale věděli jste, že mentální a emoční stres může také uvíznout ve vašich ramenech, bocích a spodní části zad? Stres mění řeč vašeho těla, a když se to stane chronickou, bolest a napětí se mohou projevit ve spouštěcích mechanismech ve vašem těle. Cílený strečink je možná nejlepší lék.

lepší spánek

Lepší spánek

Svalové křeče, špatné držení těla a abnormální dechové vzorce lze výrazně snížit správnými protahovacími cvičeními před spaním. Mnozí zjišťují, že po pouhých 15 minutách cíleného protahování před spaním spí hlouběji a probouzí se svěží.

Jógy pro všechny věkové kategorie

Zmírnění účinků stárnutí 

Dokážete vstát z podlahy bez použití rukou? Dokážete pohodlně sedět se zkříženýma nohama? Jste schopni proložit ruce za zády rovnými pažemi? Jak vypadá vaše tělo, když si zavazujete boty? Prostřednictvím tréninku flexibility můžete znovu získat mobilitu někoho o 10 let mladšího. To vám pomůže užít si své oblíbené činnosti, pohybovat se bez bolesti a dodá vám to důvěru ve své tělo.

pohodlnější  cestování

Pohodlnější cestování

Velká část nepohodlí, které zažíváte při dlouhých cestách autem a letadlem, je způsobena špatnou pohyblivostí. Když znovu získáte svou přirozenou flexibilitu, bude snazší a pohodlnější sedět po dlouhé úseky času – a ano, dokonce i se zkříženýma nohama na podlaze.

zlepšení krevního oběhu

Zlepšení krevního oběhu 

Výzkum ukazuje, že protahování podporuje vazodilataci, zvyšuje krevní oběh a posiluje zdraví postižených tkání. Kardiovaskulární systém není jediným faktorem ovlivňujícím oběh. Vzhledem k tomu, že ztuhlost je často způsobena systematicky, zkrácení v zadní části nohou může naznačovat, že máte zhoršený krevní oběh do končetin a pojivových tkání. Trénink flexibility odblokuje zaseknutá místa a pomáhá přirozeně zlepšit prokrvení celého těla.

sed na špičkách

Co najdu v programu?

5 x 15-ti minutové video na 5 dní v týdnu

opakujte každý týden

Skutečný důvod proč ještě nejste flexibilní

Většina studentů, se kterými dnes pracuji, je frustrovaná, protože ztratili základní rozsah pohybu, jako je schopnost předklonit se v kyčlích, hluboce se podřepnout a sepnout ruce za zády. V době, kdy většina lidí dosáhne dospělosti, nejenže si přestali hrát jako děti, ale ztratili funkční flexibilitu potřebnou k tomu, aby si dřepli a zvedli krabici nebo dítě z podlahy, překřížili nohy při sezení na podlaze a volně se pohybovat ve svých oblíbených sportech. Dobrou zprávou je, že můžete znovu získat ztracenou flexibilitu (a často mnohem, mnohem více) a výhody, které zažijete, jdou daleko za jógovou podložku. 

Věděli jste, že...

Většina jógových pozic spíše demonstruje, než rozvíjí flexibilitu.


50 % nárůstu flexibility pochází z vašeho nervového systému – nikoli vašich svalů.


Mnoho flexibilních učitelů jógy trénuje flexibilitu doma s úplně jiným přístupem, než učí na hodinách.


Většina protahovacích cviků, které znáte, jsou na zahřátí, nikoli cvičení flexibility.


Výživa hraje obrovskou roli v reakci vašeho těla na protahování.


Existuje důkaz, které praktiky jsou skutečně účinné pro zvýšení rozsahu pohybu – ale většina lidí si to neuvědomuje.

Protahování stejného svalu každý den může snížit vaši flexibilitu, proto je lepší střídat protahované části.

pozice hole na čtyřech  s  jednou nohou
třínohý pes hlavou dolu  na jedné noze

Když jste ztuhlí, máte pocit, že jste uvězněni ve svém vlastním těle. Vzhledem k tomu, že toto právě  čtete, možná právě vy se cítíte zkrácení během jógy, či při jiných fyzických aktivitách, které milujete, nebo dokonce, když se prostě snažíte sedět se zkříženýma nohama na podlaze.

Gyan Mudra
Lenka

Lenka, účetní poradkyně

S jógou mám minimální zkušenosti. Do programu jsem se zapsala, protože mě od práce u počítače bolí často krk a ramena. Už po prvním týdnu cvičení cítím na sobě velkou změnu. Doporučuji každému, kdo se ráno cítí unavený a ztuhlý a nejraději by zůstal v posteli.

širokonohý dřep na jednu stranu

Lucie, administrativní
asistentka

Program jógy pro flexibilitu je přesně to, co jsem potřebovala. V práci strávím většinu času sezením u počítače, pak následuje sezení za volantem a na závěr dne přichází zběsilý souboj s časem - vyzvednout děti, rozvést na kroužky, nakoupit, vyzvednout z kroužků, dohlédnout na úkoly, uvařit, uklidit, vyprat, nachystat svačinky a přečíst pohádku na dobrou noc. Ten přechod mezi sezením  v práci a tornádem, které následuje po něm, mi večer vždy způsoboval potíže. Byla jsem celá rozlámaná a zatuhlá. teď se každý večer rozmazluji jógou a uléhám do postele uvolněná a připravená na další maraton!

jitka

Jitka, dispečerka mezinárodní dopravy

Děkuji Péťo, za báječný víkend s jógou. Byl to báječný odpočinek. Výborně se mi s tebou cvičilo. Máš moc příjemný hlas. Pozice z jógy pro flexibilitu  mě úplně nadchly. Vytiskla jsem si obrázky a cvičím podle nich u televize. Těším se na další měsíc programu.

Účastníci cítí změnu velmi brzy

Funkční fexibilita
Obsah prgramu
adress objections

#1 Chyba, kterou obvykle lidé, kteří chtějí zvýšit flexibilitu dělají je:

Spoléháte se pouze na klasické lekce jógy! Chodíte na lekce týdny, měsíce a nevidíte u sebe žádné pokroky? Rozhlédnete se po třídě a ostatní jsou zkroucení jako preclíky a vy to nechápete.

Mám pro vás smutnou zprávu. Flexibilita závisí na mnoha faktorech. Někomu pomohla genetika. Ano, jsou tací, kteří se nemusí vůbec snažit a dostanou se hluboko do pozic. A někdo není ohebný ani když mu je osmnáct. Respektive ztratil svou dětskou flexibilitu mnohem dříve než někdo jiný.

To byl můj případ. Než jsem začala dělat jógu, posilovala jsem. A ano, strečink mi připadal zbytečný, tak si asi dovedete představit, jak moc jsem byla zkrácená. To je chyba #2 - po náročném sportu se potřebujeme vždy protáhnout!

Když jsem se poprvé dostala na jógu, bylo to pro mě utrpení. Navíc nás bylo kolem stovky v sokolovně a lektorka říkala jen názvy pozic. Neměla jsem potuchu, co se děje.

Trvalo rok než jsem se znovu dostala k józe. Během tohoto roku jsem chodila na kung-fu a prováděli jsme taková cvičení, která zvyšovala flexibilitu

S těmito zásadami jsem se znovu setkala po letech, když jsem znovu byla zkrácená díky úrazu a právě tyto zásady vám chci v tomto programu předat.

testiomonials
nízký  výpad

MŮJ PŘÍBĚH

Jmenuji se Petra "Kleopetra" Vrtišková, jsem psycholožka, psychoterapeutka a lektorka jógy od roku 2008. Díky vyhřezlé ploténce jsem nemohla určité období cvičit. Vyústilo to v obrovskou zkrácenost, za kterou jsem se jako člověk, který má učit jiné, velmi styděla. Hledala jsem cestu, jak si pomoci od bolesti zad a zároveň se vrátit zpátky do formy

Na své cestě jsem potkala mnoho učitelů, kteří mi pomohli a teď se specializuji se na jógu pro flexibilitu a nejvíce pracuji s lidmi, kteří jsou zkrácení, trpí bolestmi či mají problémy se spánkem, aby se znovu cítili svobodně a uvolněně ve vlastním těle jako já. 

Každý se může stát "wow" flexibilní

To, co by většina lidí považuje za extrémní flexibilitu – provaz, lotosový sed, pozice kruhu (někdo zná jako most nebo můstek), je vlastně jen přirozený základní rozsah pohybu. Pokud o tom pochybujete, podívejte se na jakékoliv šestileté dítě a uvědomíte si, že jsme všichni byli přirozeně flexibilní. Bohužel jsme to ztratili (nevyzývám děti k tomu, aby seděli v lotosovém sedu).

Faktor „wow“ by vůbec neměl být wow. Mělo by to být normální, ale všichni jsme se dostali do nepříjemného stavu nepružnosti, kdy základní úkony, jako je ohýbání, zahrnují strečink.

Můžeme se bavit o tom, že to je kvůli našemu sedavému způsobu života. Ale už vám někdy pouhá znalost příčiny, dovedla následek vyřešit. Ze své praxe psychologa mohu říci, že moji klienti vědí, že jim určitou formu strachu vyvolal určitý zážitek v minulosti, ale aby se s tím člověk vyrovnal, dá to práci. Stejně tak, pokud chceme kompenzovat náš sedavý způsob života, dá to práci.

poloviční provaz a provaz
Gyan Mudra
Flexi Jóga.png

Program pouze
649 Kč

jógové pozice

#1

#2

#3

#4

shutterstock_1434443198.png

BONUS#1

e-kniha se všemi pozicemi s detailním popisem

Pokud si raději přečtete návod než abyste se dívali na video, je tato e-kniha práv pro Vás. Možná se podíváte na video jednou a příště se jen podíváte do knihy. Je to zcela na Vás!

299 Kč

ZDARMA

BONUS#2

schéma jednotlivých pozic

Vytiskněte si pdf soubor nebo k němu jednoduše přistupujte z telefonu nebo počítače, abyste si nemuseli pokaždé pouštět video.

99 Kč

ZDARMA

BONUS#3

20-ti minutové video jógy pro flexibilitu - trénink na provaz

Trénink navíc speciálně pro Vás! Zaměřte se na provaz!

99 Kč

ZDARMA

BONUS#4

jednoduché video na zahřátí - dřepy

Tato protahovací rozcvička zahřeje vaše kotníky, kolena, boky a ramena. Toto dynamické cviční je také ideální příprava na běh. 

BONUS#5

99 Kč

ZDARMA

Soukromá FB skupina

Přidejte se ke skupině. Pokud máte jakékoliv otázky ke cvičení a jednotlivým pozicím, nebojte se zde zeptat. Žádná otázka ohledně cvičení není hloupá. Vytvořme společně komunitu se vzájemnou podporou.

NEOCENITELNÉ

BONUS#6

Tabulka s Vašimi pokroky

Tabulka, do které si můžete zapisovat své pokroky a bude Vás motivovat ke cvičení.

99 Kč

ZDARMA

Heart & Hands

Protože tu nejsem, abych ztrácela čas s hledači příležitostí nebo těmi, kdo kupují kurzy sériově, jakmile jednou koupíte kurz a podíváte se na jeho obsah, nelze vrátit peníze. Jsem si naprosto jistá, že pokud budete cvičit podle tohoto programu, tak to bude fungovat. Tečka. Pokud to nemyslíte vážně a nechcete podle programu cvičit, neobtěžujte se nákupem. Pokud si chcete program koupit, abyste viděli, co je uvnitř, a pak nákup zrušíte, neobtěžujte se, toto není pro vás. Program je pouze pro lidi, kteří na sobě chtějí skutečně pracovat.

Často kladené otázky

Budu potřebovat nějaké speciální vybavení nebo pomůcky?

Budete potřebovat takové pomůcky, které běžně najdete doma - stěnu, židli, polštáře, pásek nebo ručník. Ano, jóga bloky by se hodily, ale můžete místo nich použít knihy. Pokud je ale doma nemáte, nevadí. 

Jsem těhotná, mohu tento druh jógy praktikovat?

Program není vhodný pouze pro těhotné ženy a to protože v těhotenství se vylučuje hormon relaxin, který přirozeně zvyšuje flexibilitu a připravuje ženy na porod. Dlouhé výdrže v pozicích s tímto hormonem v těle nejsou vhodné pro zdraví. Nedoporučuji tento program ani přirozeně flexibilním lidem. Je navrhnut pro zkrácené lidi, aby docílili přirozené mobility těla. Nic se nemá přehánět a hypermobilita není pro naše klouby dobrá. Jak jsem již zmínila výše, schopnost udělat provaz je pro tělo přirozený rozsah pohybu.

Teď se mi stala nenadálá situace a nemohu cvičit. Budu mít k videím přístup i po měsíci?

Ano, budete. K videím budete mít přístup 2 roky. Věřím, že se vám do té doby podaří najít si čas.

Jak se dostanu k obsahu kurzu? Je přístupný na všech zařízeních?

Vstup do kurzu vám přijde emailem, ale kurz je přístupný na mých stránkách z odkazu VSTUP DO KURZU. Do této sekce mají přístup pouze členové mého webu. Můžete si ho pustit na jakémkoliv zařízení – telefon, tablet, notebook, počítač. Přes HDMI nebo pokud máte televizi s internetem, si ho můžete pustit i na televizi.

Je to jednorázová platba nebo předplatné?

Jedná se o jednorázovou platbu. Chystám ale také členství, kdy budu každý týden předcvičovat jógu na zoomu, a budete dostávat domácí úkoly. Budete se moci připojit na živo nebo si zacvičit ze záznamu.

Mohu kombinovat toto cvičení s ostatními?

Ano, samozřejmě. Jen toto cvičení doporučuji až po běhu, posilovně atd. Vždy platí pravidlo: uvolnění přichází po síle.

Necvičím jógu, je tento program vhodný pro začátečníky?

Ano, absolutně. Tento program je vhodný pro muže i ženy každého věku a pokročilosti v józe. Nemusíte cvičit jógu více než je jí v tomto programu – 15 minut denně. Jestli chcete pouze získat výhody, kterou s sebou nese flexibilita jinak nechcete na lekce jógy chodit, nemusíte.

Nemám moc času, kolik času cvičení zabere?

Chápu, že v dnešní době je těžké najít si čas. Tento program vám ale zabere pouze kolem 15 minut denně. Pokud chcete dosáhnout pokroku, pravidelnost je důležitá. Pro flexibilitu je lepší cvičit 15 minut každý den než 1 – 2 x hodinu týdně. Pokud chcete cvičit delší lekce jógy, nebojte, připravuji pro vás další programy.

Je mi přes 40, mohu stále cvičit podle tohoto kurzu?

Ano, určitě. Mě také ;-) Program je vhodný ve 20 stejně tak v 70 letech.

Nejsem ani trochu ohebný/á, zvládnu to?

Ano, určitě! Tím spíš je program pro vás! Jen počítejte s tím, že budete pozice hodně modifikovat. Prosím, nemáte kam spěchat. Toto není soutěž. Nemusíte být flexibilní do určitého data. Lépe je začít a cvičit postupně, pomalým tempem, ale cvičit, než nezačít vůbec.

Mohu si koupit program a začít později? Mohu jít svým vlastním tempem?

Určitě ano. Program nemusíte začínat v pondělí, je to na vás! Program je navržen tak, abyste dosáhli co největšího prokroku, co nejrychleji. Nic se nestane, když pár dní vynecháte, jen se nezapomeňte k programu vrátit! Udělejte si z tohoto cvičení zvyk!

Co když budu potřebovat pomoc nebo budu mít otázky?

S tímto programem automaticky dostanete přístup do V.I.P. členské sekce na facebooku, kde můžete sdílet i svoje videa a ptát se na otázky.

Jóga dítěte ' s Pose
Flexi Jóga.png

Program pouze
649 Kč

bottom of page