top of page

Vyčistěte svoje čakry jógou

Bolí vás někdy záda, klouby, hlava? Cítíte se bez energie? Špatně spíte? Jste často napjatí?

Možná, že jste podráždění, vyčerpaní tělesně, psychicky, či oboje…

nebo dokonce cítíte únavu, bolesti hlavy, svalů, špatně spíte, jste častěji nemocní, pochybujete o sobě, chybí vám motivace a chuť do života či práce…

Nebo jste snad uvažovali o tom, že život s bolestí a únavou je prostě normální?

Jaké by to bylo, kdybyste byli jste šťastní, zdraví, plní energie…

Na základě čehož se každý den usmívali na ostatní, vstávali ráno s radostí!

Jaké by to bylo, kdybyste se dokázali každý den smát od ucha k uchu?

Co by to pro vás znamenalo, kdybyste dokázali najít vnitřní klid, mír a harmonii a zbavit se všeho, co vás nyní zužuje?

čakry v rovině.png
shutterstock_1042277725.jpg

Věřím, že existuje 7 základních úrovní bytí pro psychiku - energetických center, která jsou uložená v našich tělech, se kterými můžeme během praktikováni jógy pracovat a tím harmonizovat naše tělo a mysl, abychom žili nejlepší život, jaký dovedeme.

Zjistěte, jak se uvolnit ze zátěží a traumat, které máte uložené ve vlastním těle a transformujte svoje tělo a mysl. Odstraňte blokády ve vlastní těle, které jste si leta střádali a to díky cvičení jógy, meditací a afirmacemi. Navíc zlepšíte také svoji ohebnost a tím snižte bolest, stres a napětí, zlepšíte spánek a postavení těla, takže se v něm konečně budete cítit skvěle.

Vytvořila jsem kurzy na očištění čaker díky  józe. Každá lekce je zaměřená na jinou čakru a poslední lekce je zaměřená na integraci těchto 7 center.

1 kořenový čakra.png
2 sakrální čakra.png
3 solar plexus čakra.png
4 srdeční čakra.png
5 krční čakra.png
6 čakra třetího oka.png
7 korunní čakra.png

První čakra: „kořenová“ představuje uzemnění, domov, práci, finance, manifestaci a bytí zde. Tato čakra, která se nachází ve spodní části páteře a vytváří náš základ. Představuje živel země, a proto souvisí s našimi instinkty přežití a s naším smyslem pro uzemnění a spojení s našimi těly a fyzickou rovinou. V ideálním případě nám tato čakra přináší zdraví, prosperitu, bezpečí a dynamickou přítomnost. Démonem – tedy tím, s čím v této čakře bojujeme nejvíce, je strach.

Druhá čakra: „sakrální“ souvisí s elementem vody, značí emoční identitu, a je orientovaná na sebeuspokojení spojujeme ji s emocemi a sexualitou. Nachází v břiše, dolní části zad a pohlavních orgánech. Spojuje nás s ostatními prostřednictvím pocitů, touhy, pocitů a pohybu. V ideálním případě nám tato čakra přináší plynulost a milost, hloubku cítění, sexuální naplnění a schopnost přijímat změny. Démonem této čakry je vina.

 

Třetí čakra: „solar plexus“ ovládá naši osobní sílu, vůli a autonomii, stejně jako náš metabolismus. Jejím elementem je oheň a představuje energii, ego, síla, vůle, riziko, trávení, motivaci a akci. Tato čakra je známá jako energetická čakra, která se nachází v solar plexu. Když jsme zdraví, tato čakra nám přináší energii, efektivitu, spontánnost a nedominující sílu. Pokud máme problém, bojujeme zde se studem.

 

Čtvrtá čakra: „srdeční“ má jako svůj element vzduch. A jak může být zřejmé, souvisí s láskou, vztahy, rovnováhou, dechem, péčí a rovnováhou. Tato čakra je integrátorem protikladů v psychice: mysli a těla, muže a ženy, osobnosti a stínu, ega a jednoty. Zdravá čtvrtá čakra nám umožňuje hluboce milovat, cítit soucit, mít hluboký pocit míru a soustředěnosti. Nepřítel je zde smutek.

 

Pátá čakra: „krční“ souvisí se zvukem, vibracemi. Z hlediska psychologie pak s komunikací, sebevyjádřením, kreativitou a slyšením. Zde zažíváme svět symbolicky prostřednictvím vibrací, jako je vibrace zvuku představující jazyk. Démonem této čakry jsou lži.

 

Šestá čakra: „třetí oko“ je ztělesněním světla, vidění, zraku, vnímání, vizualizace, vhledu a snění. Souvisí s aktem vidění, jak fyzicky, tak intuitivně. Jako taková otevírá naše psychické schopnosti a naše chápání archetypálních úrovní. Když jsme zdraví, umožňuje nám to vidět jasně, ve skutečnosti nám umožňuje „vidět celkový obraz“. Démonem této čakry jsou iluze.

 

Sedmá čakra: „korunní“ symbolizuje duchovní spojení, přesvědčení, porozumění, myšlení a uvědomění. Vztahuje se k vědomí jako čistému uvědomění. Je to naše spojení s větším světem za námi, s nadčasovým, bezprostorovým místem vševědoucího. Když je tato čakra vyvinuta, přináší nám poznání, moudrost, porozumění, duchovní spojení a blaženost. V této čakře bojujeme s připoutaností.

bottom of page